avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate hingheru

Activitate hingheru

Multumesc pentru raspuns, nu este facuta fundatie , constructia este din lemn cu acoperis din tabla si totusi primarul din localitate mi-a dat amenda ca am construit fara autorizatie
Buna ziua,
Pentru constructia unui saivan este nevoie de autorizatie de constructie?daca constructia nu are fundatie de ciment ci doar este facuta din lemn?
Multumesc
Buna, daca construiesc ceva provizoriu, fara fundatie? pe mine ma intereseaza sa fac un adapost pentru niste animale
Răspuns la discuția Raspunderea actionarului
Socieatate este functionalabila , creditul este gajat cu 2 case, deci interesul este sa se plateasca creditul, doar ca niciodata nu se stie ce se poate intampla si din acest motiv si intrebare daca vechiul actionar poate fi tras la raspundere
Răspuns la discuția Raspunderea actionarului
Daca se specifica in contractul de cesiune ca noul actionar va avea obligatia de a plati creditul , etc ?
MULTUMESC
Buna ziua,
Daca sunt actionar unic intr-o firma si iau un credit de la o banca iar peste 1 an vand firma si cei care preiau firma cu credit cu tot peste o perioada numai platesc acel credit, pot fi tras la raspundere?
Multumesc
dar daca se face succesiunea pana se dezmeticeste banca? pot cere apoi bani? persoana decedata are un imobil pe numele ei, dar acela era impreuna cu sotul care a decedat acum cativa ani, deci practic mai trebuie facuta inca o succesiune,nu?
multumesc

1.daca decedatul nu are nimic pe numele lui? nu detine nici o propietate, conturi bancare etc?
2. daca mostenitori nu doresc sa deschida succesiunea , poate cere banca acest lucru?
multumesc
Am o intrebarare:
un parinte a facut un credit de nevoi personale, creditul are asigurarea de viata obligatorie, parintele a decedat, copii trebuie sa plateasca ratele creditului dupa moartea parintelui?
multumesc
multumesc pentru raspuns