avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate cristina1981

Activitate cristina1981

buna ziua am nevoie urgent de un raspuns la intrebarea mea.la cate zile de concediu fara are dreptul un angajat pe an
Discuție somaj
as dori sa ma lamuriti intr-o problema cu care ma confrunt din data de 28 septembrie 2009.la aceasta data mentionata mi-a fost suspendat contractul de munca pentru a intra in somaj pentru ca pana pe data de 27 septembrie am fost in concediul pentru copil cu grad de handicap pana la 3 ani.firma la care am fost angajata si-a incetat activitatea in luna august 2009.pana in prezent eu nu am toate actele pentru a depune dosarul la agentia de somaj din cauza firmei,ma amana de la o zi la alta.mai am nevoie doar de adeverinta care reprezinta plata contributiilor dar sustinek nu gaseste declaratiiledin anii care eu am nevoie si ca sunt in niste cutii mari si nu se apuca de cautat.
va rog din suflet sa ne invatati ce putem face in cazul in care angajatorul nu aproba cererea concediul de odihna pe anul 2008 sotul meu avand 14 zile neefectuate.ne spune mereu ca nu mai poate efectua concediul pentru k vrea sa plece in vacanta in afara tarii si nu il poate ponta in pontaj prezent el fiind plecat din tara.e posibil sa fie pontat prezent la locul de munca din moment ce el a facut cerere de concediu de odihna?