avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate Florescu T. Cristina PFA

Activitate Florescu T. Cristina PFA

Buna seara

Imi poate spune cineva daca este aprobata o lege cu privire la faptul ca locatarii debransati de la RADET, cu centrale de gaze, platesc numai 10% din "pierderi"?

Concret: suntem 19 apartamente pe scara, 11 debransati si 8 inca la RADET, care este formula de calcul pentru partile comune (subsol) pentru cei debransati?

Se vrea ca 10% din partile comune sa le plateasca cei debransati si 90% din partile comune cei care sunt inca la RADET. Este corect, exista o lege, care?

Va multumesc

Răspuns la discuția pierdut chitanta plata impozit
mdea....s-a rezolvat, nu se poate. nu e chitanta in sistem...nu e si gata, mai platesc o data #-o
Presupunand ca asa e, ca am uitat si n-am platit.....cand am platit in august 2008 si martie 2009 era o mare problema sa mi se spuna "hei, cucoana, vezi ca platesti cu un trimestru in urma!" Se pare ca e tare greu.

Va multumesc pentru timpul acordat
Răspuns la discuția pierdut chitanta plata impozit
Aveti dreptate este vorba despre o chitanta de plata impozit anticipat (trim II / 2008).
Am primit decizia de impunere plati anticipate pentru anul 2009 si nu apare nici o penalitate sau rest de plata, dar....culmea: am fost la trezorerie si cei de acolo mi-au spus ca nu apare in sistem chitanta pe care am pierdut-o #-o

Incerc la administratia financiara asa cum m-ati sfatuit
Va multumesc, ma duc marti si va tin la curent.
Mdea, se intampla oricui....mie mai des#-o

Sunt PFA de anul trecut din martie, am primit decizia de impunere plata impozit pe profit si am platit...
in luna iunie 2008 a fost primul termen pentru trim II, apoi termene in sept si decembrie. am platit pentru trim II, nu stiu cand ca am pierdut chitanta :sorry: si pe 27 august am platit pentru trimestrele III si IV (am platit chiar si primul trim din 2009).
Problema: nu gasesc chitanta pentru plata impozitului pe trim II 2008 si CULMEA.......nu este nici in sistemul lor (Arhiva Fisc).
cum pot sa fac, pe cine sa rog s-o caute si unde??????

Multumesc anticipat