avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Activitate lung.raluca

Activitate lung.raluca

Este necesara acordul tuturor proprietarilor prin semnatura pentru reabilitarea termica?
Răspuns la discuția eliberare
Multumesc foarte mult pt raspunsurile voastre prompte
Discuție eliberare
BUNA ZIUA AM SI EU O INTREBARE: sotul meu in data de 22 decembrie 2011 trebuie sa intre in comisia de eliberare, trebuie sa astepte inca 2 saptamani pana la pronuntarea eliberarii lui definitiva pt ca si-a terminat pedeapsa? sau se aplica ceva cu ocazia sarbatorilor de iarna? va multumesc
Stie cineva daca se fac gratieri colective?
S-a semnat decret din partea presedintelui?
Se pare ca s-a anuntat la stiri despre ceva gratieri dar din pacate nu am fost pe faza...poate stie careva ..
multumesc
Răspuns la discuția SOMAJ DUPA MATERNITATE
va multumesc din suflet sunteti de admirat, sunt terminata pe tema asta pt ca s-a incheiat activitatea din cauza unor incompetenti care au colaborat pt intocmirea proiectului care a fot spre aprobare, apoi am dat toate certificatele de calificare si diplome si dintr-una mi-a taiat craca NU s-a aprobat din cauza unei nenorocitae de contabile habarniste. Proiectul a fost spre abrobare, din sutele de mii care s-au depus, singurul din zona N-V a tarii... ca sa vezi... Asta e mai ales cand ma gandesc ca 1999 de acolo imi castigam painea... O sa ies in somaj apoi voi mai cauta in alta parte de lucru... cam greu dar nu ma las batuta.
Va multumesc din suflet pt ajutorul acordat!
Buna ziua am si eu o nelamurire: Copilasul meu implineste in 25 iunie 2009 , 2 anisori, , normal trebuia sa ma intorc la servici in 26 iunie, pana sa nasc am lucrat la o asociatie timp de 6 ani continuu, azi am primit vestea ca se va incheia activitatea la aociatie, pot primi somaj? De cand?
Multumesc!
Răspuns la discuția ELIBERARE CONDITIONATA-RALU
DA. O sa va trimit exact ce scrie in sentinta pt ca deocamdata nu o am in fata
Răspuns la discuția ELIBERARE CONDITIONATA-RALU
Concret o sa va trimit zilele urmatoare exact ce scrie in sentinta. va multumesc
Răspuns la discuția ELIBERARE CONDITIONATA-RALU
DA este deja condamnat si pedepsit din 25 aprilie 2009, procesul s-a incheiat.

Buna ziua am si eu o intrebare: sotul este detinut in penitenticiarul Gherla (regim semideschis) de aderare la grup infractional si pedeapsa este de la 5 la 7 ani. A executat 21 de zile din pedeapsa, va incepe sa lucreze acolo dupa aceste 21 de zile de carantina. Am inteles ca la 8 luni de executarea pedepsei se recunoaste 1 an, daca mai si munceste, 7 zile pe luna ii vor scade din pedeapsa. Intrebare: CAND POATE FACE CERERE PT ELIBERARE CONDITIONATA si care sunt criteriile. Multumesc