avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 282 soluții astăzi
Forum Activitate monik27

Activitate monik27

Buna ziua.Sunt nascuta pe data de 6.07.1960.Am o vechime de 18 ani 5 luni si 24 de zile la grupa 1 si 5 luni si 10 zile la grupa a 2.Va rog sa-mi spuneti cand ma voi putea pensiona. Multumesc
Răspuns la discuția CIM semnat dupa accident de lucru
in 3 ani doar 6 luni :(
Răspuns la discuția CIM semnat dupa accident de lucru
in ultimi 3 ani am lucrat in strainatate:(
Am avut un accident in a patra zi de lucru04-05-09,diagmosticul medicului fiind traumatism complex deget 2,3,4.amputatie post traumatica deget 3 mana stanga.vreau sa precizez ca nu am avut semat nici CIM si nici protectia muncii.Dupa 14 zile de la accident am semnat CIM pe o perioada de o luna de zile din 01-05-2009 pana 01- 06-2009 (crezand ca contractul este pe o perioada nedeterminata) patronul si cei de la ITM spunandu-mi ca voi beneficia de concediu medical(platit) pana voi fi din nou in stare sa lucrez in aceeasi firma. Din cate se pare eu voi primi bani pe prima luna de concediu medical,iar dupa aceea ce voi face?
Buna in data de 04.05.09 am avut un accident de lucru,soldat cu amputarea degetului mijlociu si reconstructia degetului aratator si inelar.Nu am avut contract semnat si nici protectia munci(eram in a patra zi de lucru)in ziua externari din spital mi s-a cerut o adeverinta de lucru pt a mi se acorda concediu medical,neavand asa ceva l-am contactat pe seful meu iar el a zis sa vin sa semnez contractul de munca dupa ce voi iesi din spital.Va rog sfatuiti-ma nu stiu ce sa fac,dupa tot ce am patit nu as vrea sa imi mai fac alt rau.Accidentul a fost declaret la ITM