avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate anisiaileana

Activitate anisiaileana

poate cineva sa m-a lamureasca daca imprumutul facut in spania,"de mana"datat si semnat ,are aceeasi valabilitate ca unul autentificat la notar,ce se poata intampla in cazul neplatii?multumesc:
Discuție imprumut
am imprumutat in26iul2006 o persoana cu suma de 400 mil lei vechi,com¡ntract legalizat la notar,fara garantie.scadenta a fost in26iul2007.pers refuza sa -mi dea banii.ce pot face care sunt pasii care trebuie urmati k sa-l dau in judecata,care sunt costurile si durata procesului.va rog nu-mi ocoliti intrebarea.multumesc
Răspuns la discuția imprumut
in legatura cu imprumutul vreau sa rectific:imprumutul a fost facut in 26iul2005 si scadenta in 26iul2007.in cazul acesta se mai poate face ceva?
Discuție imprumut
va rug sa m-a ajutati.am imprumutat in2004 o persoana cu suma de 400mil lei vechi.pt.un an contract legalizat de notar,fara garantie,timpul a expirat,persoana refuza sa-mi dea banii,mai nou cu amenintari,cum k nu -i da cum k n-m ce sa-i fac etc.va rog spuneti-mi care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez,daca o sa-l dau in judecata,care sunt costurile si durata procesului,si daca am sanse sa-mi recuperez banii.multumesc