avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate victorn

Activitate victorn

doresc sa lichidez un srl fara activitate de la infiintare si la care perioada de suspendare de 3 ani expira luna asta....dupa perioada de suspendare se lichideaza din oficiu..asa ca nu mai trebuie sa fac nici un efort cu ..trimiterea de documente ...se va lichida din oficiu ...NUUUUUU????multumesc
unde scrie cumulat prietene?...in legea 31 nu scrie,, cumulat''ci >maxim 3 ani> adica perioada cea mai lunga de suspendare a activitatii permisa >poti sa-ti reiei activitatea cand vrei in acesti 3 ani...pe urma se lichideaza din oficiu....dar daca eu platesc impozit pe o luna dupa acesti 3 ani si o suspend din nou pe 2 ani ce te deranjeaza pe tine s-au statul roman ?
firma fara activitate de la infiintare; este suspendata activitatea pe 3 ani ,nu am venituri de peste 5 ani, de la infiintare INTREBARE: POT SA CER O NOUA SUSPENDARE A ACTIVITATII PE INCA 3 ANI ?POT SA CER LICHIDAREA SRL FARA BANI?NU ARE ACTIVITATE.
violare de domiciliu este incadrata la fapte penale..mai ales ca e savarsita noaptea la oara 2 si furtul din casa a unei persoane invitate in casa e tot fapta penala ....si oricum aceste fapte penale sant mai recente de 4 ani....
am urmatoarele fapte penale...1)violare de domiciliu( noaptea la ora 2) si 2) o alta fapta penala furt unei sume de bani =2500 euro din casa <>cand se prescriu aceste fapte penale savarsite de diferite persoane in anii diferiti.unde pot fii incluse?la fapte penale usoare unde termenul de prescriptie este de 5 ani s-au la fapte penale grave ..unde termenul de prescriptie e de 15 ani?
Răspuns la discuția neplata pensie alimentara
alex muntean......se cheama prima data in instanta ....si se obliga la plata ..pensiei pe ultimele 6 luni....eu asa stiam...nu exista puscarie, mai ales pentru faptul ca doamna a bagat divort
sotia divorteaza ...copilul ramane la ea ..ea este avocata...ma da in judecata la judecatoria unde lucreaza de peste 14 ani....eu stand la ea dupa casatorie ...la rugamintea avocatei ......pentru a nu-i strica serviciul....cu promisiunea ca dupa 1 an ne mutam la mine....dar...surpriza>>cu ajutorul nasului ei care este de etnie roma ....reuseste dupa cateva dosare fabricate si impreuna cu ...judecatorul sa ma condamne la 10 luni de puscarie cu suspendare....si o perioada de supraveghere de 3 ani si 10 luni....m-a obligat si la plata pensiei alimentare...,,,eu de un an lu am putut sa ma mai angajez ....mi-am revenit greu...si nu i-am platit pensia alimentara .......ce-i mai poate fata mintea la avocata mama...desii eu am crescut-o pana la 3 ani pe fetita....si am stat cu ea acasa????nu i-am platit nici o luna pensie.
am divortat si imi doresc sa dezmostenesc copilul care poarta numele meu.sa nu-mi mai poarte numele si sa nu beneficieze de nici un fel de avantaje de pe urma mea. cum se procedeaza?copilul este in grija mamei ei.dar nu il vizitez si nu nici nu am de gand.unde se intocmesc actele?
o firma inregistreaza in bilant la sf ex financiar pentru fiecare an pierderri(bilant pe pierdere 2009-2011-2011) profit pe pierdere declarat la ministerul finantelor.Ce se va intampla cu aceasta firma dupa 3 ani?isi mai continua activitatea?in 2012 mai are voie sa desfasoare activitate daca inregistreaza numai pierderi la sf fiecarui an timp de 3 ani consecutivi. mai are o logica functionarea acestei sc?
am primit inchisoare cu suspendare 10 luni!si perioada de supraveghere de 3 ani si 10 luni! cand se poate cere reabilitarea s-au mai bine zis stergerea pedepsei din cazierul judiciar? dupa perioada de supraveghere e logic......se poate cere si mai devreme ....dupa ce se termina perioada de 10 luni cu suspendare?