avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 238 soluții astăzi
Forum Activitate doinadr

Activitate doinadr

2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Apelati la alt executor, am avut la un moment dat o problema asemanatoare si am intrebat trei executori, al treilea a rezolvat.
Răspuns la discuția Carte munca regasita
Multumesc frumos!
Buna ziua, de curand mi-am gasit vechea carte de munca pe care o credeam pierduta. Se mai poate preda pt scanare la Casa de Pensii? Multumesc anticipat
Multumesc frumos!
Buna ziua,

As dori sa stiu care este indemnizatia pentru acea luna a tatalui in cazul in care are 2 copii gemeni?

Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Succesiune
Buna ziua! Si eu as dori sa stiu cine poate beneficia de aceasta lege si care sunt pasii de urmat pt a deschide succesiunea. Este de mirare ca Avocatnet nu a publicat aceasta stire, cred ca sunt foarte multe persoane interesate. Inteleg ca ANCPI sesizeaza Camera Notarilor publici, deci cei interesati ar trebui sa contacteze ANCPI?
Răspuns la discuția Vanzare cannabis
@Patrascu Razvan: Multumesc mult, acestea au fost probele, inregistrari convorbiri telefonice (nu foarte clare), rapoartele agentilor sub acoperire si ceea ce s-a gasit la perchezitie... ; baiatul a recunoscut fapta si vrea sa copereze, dar se pare ca cel mai mult depinde de procuror; imi puteti spune daca poate fi vizitat ocazional si de un alt avocat, in lipsa celui angajat, pentru a-l mai sfatui si a-i mai ridica moralul?
Răspuns la discuția Vanzare cannabis
multumesc pt raspuns, m-am raportat la faptul ca am vazut pe acest forum cazuri in care s-au gasit droguri asupra persoanei in cauza, au fost audiati, dar nu s-a dispus masura arestului preventiv
Buna ziua, baiatul unei prietene, 20 de ani, student, a fost inregistrat in timp ce vindea cantitati mici de cannabis (aprox1g), unor agenti sub acoperire. Baiatul a mai consumat impreuna cu alte persoane tigari cu iarba si probabil a facut-o pt a face rost de bani. S-a facut perchezitie la domiciliu si s-a gasit un minicantar si foite pt tigari si l-au dus la DIICOT, apoi in arest preventiv. Si-a luat avocat, care a facut contestatie pt masura de arest preventiv, dar acum este plecat pt o cateva zile; vazand cazurile dezbatute pe acest site, ne intrebam de ce nu a putut fi cercetat de la inceput in stare de libertate, nu putea fi chemat la audieri, ca multi alti tineri ce au postat pe forumul avocatnet, fara a fi tinut in arest preventiv? baiatul este intr-o stare de depresie si nu stim cum il putem ajuta mai bine; va multumesc anticipat pt orice sugestie
Răspuns la discuția Uzucapiune apartament
Va multumesc mult pentru raspunsuri!