avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate CRIBUS

Activitate CRIBUS

buna am si eu o problema....sotul meu a fost delegat de o firma din tm in germania unde dupa 2 luni a decedat.cei de la firma de aici nu trebuie sa-mi dea nici un fel de ajutor tinand cont ca avem un copil minor?cu cei de la firma nu pot vorbi ca ma evita total si e normal ca in tara sa semnezi un contract prin care programul de lucru sa fie de 8 ore si in schimb sa lucreze 13-14 ore fara un leu in plus?
Răspuns la discuția dreptul la mostenire
mersi de raspuns!socrii mei nu vor sa facem succesiunea...si inca nu am certificatul de deces...urmeaza sa-l primesc in urmatoarele zile.
buna!sotul meu a murit anul trecut !avem un copil minor ,apartamentul era trecut pe numele lui (el era proprietar)dar avea unele clauze puse de parintii lui-sa nu poata sa-l vanda si mai este specificat ca apartamentul a fost cumparat din banii lor.specific ca noi am fost casatoriti doar 2 ani el mai avand un copil dintr-o casatorie anterioara.intrebarea mea este socrii mei ma pot scoate din apartament?lor le revine ceva din apartament?va multumesc anticipat!
sotul meu a murit anul trecut in germania...fiind delegat de o firma de aici din tara.transportul si inmormantarea a fost fost platita de firma .certificatul de deces cu toate ca au trecut aproape 7 luni am fost eu in germania sa-l ridic e normal?mentionez ca avem un copil in varsta de 15 luni firma trebuie sa-mi acorde vrun ajutor?