avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Activitate beluki

Activitate beluki

Discuție Disperare!
Buna ziua!
In 23.06.2008 se desfinteaza ilegal postul pe care eram angajata. Am dat angajatorul in judecata si in ian.2009 primesc Sentinta civila prin care acesta este obligat sa ma repuna pe post si sa-mi achite salariile pana la data repunerii+chelt.,judec. Cum acest lucru nu s-a intamplat am cautat un executor judec. din judetul angajatorului si asa am aflat ca firma era in lichidare. Am luat legatura cu Lichidatorul care m-a sfatuit sa ma inscriu la "masa creantelor". In iulie 2009 trimit la tribunal Decalaratia de creante. De N ori am dat telefon la lichidator sa intreb de evolutia procesului...si astazi imi spune ca...de fapt... trebuia sa depun Declaratia de creante in iunie 2009. A trecut atata timp...in zadar. VA ROG SA MA SFATUITI CE SA FAC ? :((
Pot sa mai fac o plangere penala sau.......????????
Multumesc
Răspuns la discuția fonduri nerambursabile
Buna dimineata!:coffee:
Se pot accesa Fonduri nerambursabile care sa poata fi folosite ca si CAPITAL DE LUCRU? Avem mai multe utilaje de constructii in care nu am investit nimic de cativa ani...si acum....TREBUIE...REINTINERITE. In ultimii ani, cu veniturile noastre am platit creditele, "darile" la Stat, cheltuieli curente..etc si...gata banii. Avand in vedere ca DOAR O ANVELOPA ne costa aprox 7000 lei #-o..... pt.cele 9 utilaje..avem nevoie de un CAPITAL "consistent":stunned:
Sanatate si o saptamana linistita!
Buna seara!
Am aflat despre un sprijin financiar de pana la 500.000 de euro acordat de Comisia Europeana intreprinderilor care se confrunta cu dificultati de finantare. M-am interesat peste tot, am un munte de articole apraute in acest sens si....m-am impotmolit#-o. Codul meu CAEN(4399) nu beneficiaza de aceste fonduri dar am venituri in prop. de 80% provenite din alte activitati secundare. Reprezentantul Agentiei pentru IMM-uri din oras, spune ca nu are nici o "directiva"clara in acest sens. Ma puteti ajuta cu...LAMURIRI? MULTUMESC!
Te inteleg..perfect!. Am trecut si eu pe acolo. . #-o Dupa 23 de munca, se desfiinteaza abuziv postul(iunie 2008), i-am dat in judecata , am castigat, am sentinta definitiva, am ajuns la executor, intre timp firma a intrat in insolventa, executorul m-a trimis la lichidator, acesta a verificat lista creditorilor(daca bine zic)..nici nu eram trecuta pe lista X-(, am facut actele necesare si m-am inscris pe lista (iulie 2009) si de atunci tooooot astept ca firma sa se hotarasca daca se reorganizeaza sau falimenteaza. Deci.....