avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters93805

Activitate ContSters93805

Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
multumesc mult pt timpul acordat ! ar trebui sa ne obisnuim toti cu ideea ca traim in Romania si toate legile sunt interpretabile,problema este ca noi cei de jos avem de suferit de fiecare data .O seara buna!
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
"Avand in vedere faptul ca un concediu medical constituie un caz de suspendare a contractului de munca, el va suspenda si concediul de odihna in executare, urmand ca acesta din urma sa se reia dupa incetarea incapacitatii temporare de munca.
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
scuze!!!!!:">
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
SE POATE CA ACEST ART 16 (OUG 158/2005) SA FIE INTERPRETABIL?
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o

AU MAI FOST COLEGI CARE AU AVUT CM SI NU LI S-AU SCAZUT ZILE DIN CO SI AU BENEFICIAT DE ELE CU RAPORT DE CO SI TOATE ACTELE IN REGULA DE LA RESURSE UMANE .ESTE POSIBIL ?
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
ceea ce am citit eu era un act aditional la CCM,pt care a trebuit sa semnam ca am luat la cunostinta si probabil deaccea l-am si vazut pt ca de un an de cand lucrez la aceasta firma nu ne-a aratat nimeni CCM
Răspuns la discuția efectele c.m asupra c.o
dar in ceea ce priveste o.u.g. 158/2005 art 16?iar in ccm se preciza doar concediul fara plata
Buna ziua!Am si eu o intrebare.Pe data de 28.05 am intrat in c.o. ,iar pe data de 2.06 m-am internat pt o interventie chirurgicala si beneficiez de c.m. pana pe data de 14.07.Anuntand la birou acest lucru mi s-a spus ca o sa mi se acorde c.o in continuare,dar ca o sa mi se scada din concediu de odihna 3 sau 4 zile pt ca am avut medical.Zilele trecute am citit un act aditional la contractul colectiv de munca in care se spunea clar cum ca se scade din zilele de c.o. dar numai in cazul in care ai avut concediu fara plata sau absente nemotivate.Odata ce am protestat mi s-a spus sa citesc codul muncii.Citindu-l mi se pare ca am dreptate .Vreau si eu un sfat pt a putea vb in cunostinta de cauza