avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate avebiba

Activitate avebiba

Sa presupunem ca rezultatul ITM imi e nefavorabil. (stim toti ce relatii exista intre reprezentantii ITM si patronate). Unde as mai putea depune plangere (un for superior de preferinta din alta localitate)?
Deci dupa ce ITM constata neregulile la firma, trebuie sa-i chem in instanta? (pt. perioada anterioara)
O zare de speranta. Va multumesc!
Bun. Si din experienta d-vs credeti ca am sanse sa mi se reconsidere de catre ITM programul?
OK Condica de prezenta poate, dar nu o pot lua cu mine. Se accepta copii xerox ale acesteia? Condica de prezenta e obligatorie intr-o firma? Oricum in condica nu se trec ora sosirii si ora plecarii. Doar sambata ar fi cumva. Alte acte intocmite in afara orelor de program din CIM cu data si ora sunt viabile?
Va rog dati-mi exemple de dovezi pe care le-as putea atasa plangerii catre ITM prin care sa demonstrez ca am program de 8 ore + sambata 4 ore.
Ce sanse am sa-mi modific CIM dela 4 ore la 8 ore? Luni - vineri lucrez 8 ore iar sambata 4 ore. Cui sa adresez o plangere si ce sanse de reusita am?
Răspuns la discuția Act aditional CIM
Deci sa sper ca actul aditional e nul?
Răspuns la discuția Act aditional CIM
Daca imi amintesc in CIM era o rubrica in care la ore suplimentare era trecuta " -- " (o liniuta). Nu stiu daca in acest caz acea liniuta e considerata interdictie de a efectua ore suplimentare.
Răspuns la discuția Act aditional CIM
Din pacate nu am CIM la mine. Voi reveni maine cu toate informatiile de pe el. Va multumesc.