avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate danyyyyy

Activitate danyyyyy

multumesc
multumesc, dar vreau sa va spun ca nu am cum sa o dai administratorului pentru ca am vrut sa o trimit cu confirmare de primire prin posta, sediul asociatiei figureaza intr-un apartament care a fost vandut in concluzie nu am cum sa trimit adresa prin posta, va rog sa imi spuneti caror autoritati ma pot adresa?
multumesc
buna ziua, va rog sa imi spuneti unde se poate reclama asociatia de proprietari, intreb ptr ca in luna mai sa afisat in scara la avizier ca avem apa neachitata desi locatari sunt la zi cu taxele, azi am fost cu o adresa la casiera si a refuzat sa o primeasca, o sa io trimit prin posta dar vreau sa ii fac si reclamatie
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cum se ponteaza un agent de politie are foaie de prezenta sau in baza Tabelului nominal cu programul de lucru se tine evidenta orelor si zilelor lucrate care se emite la sfarsitul luni pentru luna ce urmeaza
Multumesc
Răspuns la discuția AMENDA DE LA POLITIE
multumesc frumos
Buna ziua,
Am o rugaminte va rog sa ma indrumati ce sa fac
in data de 23.05.2016 am fost chemat la politie pentru audiere la ora 10, m-am prezentat dar seful de post care trebuia sa ma audieze nu a venit desi l-am asteptat doua ore nu a venit, am si martori pe primarul, vicele primar si secretarul a fost si sunat de primar si nu a raspuns azi am primit amenda prin posta pentru neprezentare, va rog sa ma indrumati cum pot sa contest amenda ptr ca eu m-am prezentat dar dl. nu a venit , stiu ca se contesta la tribunal dar pana acolo mai este o cale sa contest amenda ? va rog sa imi spuneti ce lege este
Multumesc
Răspuns la discuția calcul discount
pana ati raspuns cum ati raspuns putea-ti sa scrieti formula dar se pare ca nu o stiti, multumesc oricum
Răspuns la discuția calcul discount
da doresc sa stiu care a fost valoarea initiala inainte sa se faca discountul si cum se calculeaza asta, multumesc
Discuție calcul discount
Se negociaza o lucrare care are un discont de 15% valoarea finala a lucrari este de 12000 lei care este valoarea initiala a lucrari fara discount, va rog sa imi scrieti formula cum se calculeaza dar si calculul invers sa imi dea din pretul initial valoarea finala, multumesc