avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate andreea_8_11

Activitate andreea_8_11

Răspuns la discuția admitere inm 2010
rino83 a scris:

Subiectele s-ar putea sa fie la standarde de crizza, respectiv cu 25% mai usoare ca anul trecut =))si buzunarele celor care concep subiectele sunt cu 25% mai usoare =))

=D>=D>=D>=D>=D>
asta poate fi considerata faza zilei
m-am amuzat teribil:thumbup:
Răspuns la discuția admitere inm 2010
spido a scris:

Unde as putea gasi cartea "Drept penal.Partea generala.Culegere de teste grila."Florin Streteanu si Daniel Nita, 2005. Am cautat o cam peste tot, insa stocurile sunt epuizate. Ma poate ajuta cineva? Va rog..


[ link extern ]

[ link extern ]

incearca aici...cel putin nu e mentionat stoc 0 :">
Răspuns la discuția admitere inm 2010

rino83 a scris:




Multumesc pentru suportul moral, desi ar trebuie sa fie invers, tinand cont de concurenta acerba din astfel de concursuri:)
Acolo vroiam sa spun "EFECTIV", dar s-au dus naibii competentele mele digitale, xonsecinte nefaste ale stresului asta ...ma gandesc mereu cum o sa ma adun eu pana la examen, acum cand constat ca am multe lacune in pregatire, mai ales la D.P. si D.P.P. In mapa lui Neagu sunt tratate mai concis si pe intelesul tuturor aceste 2 materii?


[ link extern ]
mapa lui Neagu este doar pentru procedura penala.eu abia m-am apucat de procedura penala si pot sa spun ca este foarte usor de asimilat si...da, concis. si spetele mi s-au parut bine explicate.
Răspuns la discuția admitere inm 2010
rino83 a scris:



Multumesc, reciproca e valabila ! Sa stii ca nu are nici o urma de malitiozitate sau vreun substrat ironic, dar erectiv am ramas uimit cand am vazut ca se practica comparatii intre mape, fie ele din 2010, respectiv anul de gratie 2006...Dar acum percep si eu la adevarata valoare povata zicalei: "Cine se scoala de dimineata, departe ajunge"...
Mult succes, inca o data!


Am simtit lipsa de malitiozitate; se simte intr-adevar stresul. Dar sper ca-mi vei ierta rasul nestapanit pentru "erectiva uimire". Tastatura te-a ajutat sa fii genial fara voie! =D> Povata zicalei mentionate de tine o vei percepe cu-adevarat la examen, nu acum...si iti doresc sa fie in sensul bun!
Răspuns la discuția admitere inm 2010
rino83 a scris:

andreea_8_11 a scris:

heisu andreea a scris:

Despre ce grile si spete e vorba?scuze ca am intervenit in discutie


comparam mapa lui neagu, editia din 2006 cu cea din 2010


Ma scuzati ca intervin si eu, dar spasit si cu smerenie vaintreb; La ce va ajuta in pregatirea examenului sa comparati MAPA LUI NEAGU din 2006 cu cea din 2010? E o noua tehnica de invatat, fiindca sincer as vrea si eu sa mi-o insusesc...Scuze daca am fost deplasat, dar nu intelegeam cu altii compara mape, in timp ce eu sunt stresat ca nu pot acoperi toata materia pana in buza examenului :)


Capul ce se pleaca sabia nu-l taie ....si-ti voi raspunde dar nu la fel de smerit :D
Pentru unii dintre noi "buzele examenului" poate nu sunt atat de aproape, deci suflarea lui inca nu ne frige :))
Acum, metoda comparatiei e o metoda destul de buna de invatat...depinde fiecare ce compara. Iar daca cineva a pus o intrebare pe forum (de invatat, de comparat, de buze, de examen... de curiozitate) sa nu dau si eu o mana de ajutor?:innocent:
Mult succes iti urez si stres...minim!
Răspuns la discuția admitere inm 2010
heisu andreea a scris:

Despre ce grile si spete e vorba?scuze ca am intervenit in discutie


comparam mapa lui neagu, editia din 2006 cu cea din 2010
Răspuns la discuția admitere inm 2010
allyssa a scris:

andreea_8_11, ai putea sa-mi dai cateva repere sa compar?
Ma intereseaza in mod deosebit spetele, ca teoria nu se putea schimba.
Daca da, sa vedem:
in capitolul II, dupa asistenta juridica, prima speta incepe "Inculpatul aflat in stare de libertate a fost reprezentat la judecarea recursului ....?" iar spetele sunt 22? si grilele din sectiunea iii a aceluiasi capitol sunt in nr de 35?
Merci. Revin daca nu corespunde.


Asa cum am promis revin cu raspunsul: spetele sunt intr-adevar 22 si apoi grile 35, in sectiunile II, respectiv III. Prima speta incepe exact asa cum ai precizat tu. Ce vreau sa mentionez: Asistenta juridica se afla la punctul 5.2 pagina 58, apoi urmeaza Drepturile si obligatiile aparatorului la punctul 5.3, pagina 59. Incepand cu pagina 60 sunt spetele. Asa ai si tu? Nu ezita daca mai ai intrebari.
Răspuns la discuția admitere inm 2010
allyssa a scris:

andreea_8_11, ai putea sa-mi dai cateva repere sa compar?
Ma intereseaza in mod deosebit spetele, ca teoria nu se putea schimba.
Daca da, sa vedem:
in capitolul II, dupa asistenta juridica, prima speta incepe "Inculpatul aflat in stare de libertate a fost reprezentat la judecarea recursului ....?" iar spetele sunt 22? si grilele din sectiunea iii a aceluiasi capitol sunt in nr de 35?
Merci. Revin daca nu corespunde.


buna dimineata!
iti raspund cu drag, insa dupa amiaza cand ajung acasa....
momentan sunt la servici:">
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2010
Felicitari!!! =D> =D> =D>
Răspuns la discuția admitere inm 2010
allyssa a scris:

A cumparat careva mapa lui neagu din 2010? vreau sa stiu daca are vreo noutate comparativ cu cea veche. Eu am varianta din 2006.


am cumparat eu mapa lui neagu din 2010 dar e singura varianta pe care o am. spune-mi cum pot sa te ajut :)