avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate mariana cute

Activitate mariana cute

Buna ziua.Probabil in acest subiect se vor recunoaste multe persoane.Am o ruda care s-a casatorit acum 5 ani cu un barbat care l-a inceput era curat ca lacrima.Dar pe parcurs au inceput sa apara ba un copil dintr-o casatorie anterioara,ba rate la banci ,ba multe altele.Probabil din aceste motive au inceput sa apara problemele intre ei.Sotul ei a inceput sa o bata din ce in ce mai rau.Au impreuna 2 copii minori de 2.ani si 10 luni si de 1an si 6 luni.Ea in tot acest timp a suportat ca un samurai toate bataile si jignirile lui.Mai grav ca sotul ei a inceput sa-si bata si copilul cel mare,care desi nu stie sa vorbeasca poate sa iti arate felul cum tatal lui o bate pe mama.Nu vreau sa va descriu felul cum o batea,pentru ca si eu sunt ingrozita de acest lucru.Intr-una din zilele saptaminii trecute,sub pretextul ca merge la mama lui sa rezolve cu citatia de la prima sotie,acesta a plecat de acasa.Ruda mea a mers dupa el impreuna cu copii.I-a dat voie sa intre in casa ,i-a luat copii si pe ea au dat-o afara din casa.De atunci nu i-au mai dat voie sa-si vada copii.Ea nu poate sa inainteze cerere de divort deoarece nu are actele,ptc.ca sotul ei i le-a furat pe toate.Ce poate face sa-si vada copii?