avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters98251

Activitate ContSters98251

nu exista. este la mica intelegere, sau prin hotararea acelei asociatii de parinti sau a conducerii gradinitei.
Răspuns la discuția Regulament cazare in camin
trebuie sa va uitati atent in contractul pe care l-ati semnat cu administratia. daca este specificat ceva in legatura cu perioada de vara, reveniti.
Răspuns la discuția Traditii
nu cred ca a intrat vreodata pe acest site, asa ca nu avem noi norocul acesta.Daca se vrea, orice se poate schimba in Romania.Dar nu trebuie sa fim chiar asa de reticenti.De exemplu in SUA daca cineva contribuie cu o suma destul de consistenta (de la sute de mii de dolari in sus), poate avea numele unui amfiteatru, sau sali de clasa in anumite universitati sau scoli.Ne-am putea aici inchipui sala BECALI la Facultatea de litere? :)
analize gratuite (doar cele decontate de casa) si anumite pachete de baza de care ar trebui sa intrebati.
Răspuns la discuția Cum renuntam la fumat?
Pai cu 6 ani de fumat nu prea se cheama fumator. Eventual fumatoras :). Iti spun eu dupa 21 de ani de fumat aprox. 2 pachete pe zi (marlboro sau rothmans) m-am lasat doar cu vointa si cu patch-uri de nicotina timp de o saptamana pt. a suplimenta nevoia biologica de fumat. Spor la treaba.
PS. apropo...daca as mai trage doar un singur fum, m-as apuca din nou. Cei care sustin ca nu e asa nu au fost fumatori adevarati.
Răspuns la discuția Despre minciuna
te cunosc in chintesenta
chiar de esti data cu mult fard
tu vinzi cioara de pe gard
aparenta drept esenta.
Crunt!!!!
Speranta moare ultima, asa ca sa fim optimisti ca inca la noi e altfel.
Răspuns la discuția Cum renuntam la fumat?
Nu fumez de un an si jumatate, dupa ce am fumat aproximativ 20 de ani un păachet si jumatate pe zi. Daca te lasi de fumat, te lasi brusc, cu vointa. Nu merge cu redusul tigarilor daca ai fost un fumator inrait. O sapt. am purtat patch-uri cu nicotina pe brat pt. a substitui nevoia biologica. Cea psihica dora prin vointa o invingi. Succes.
Nu in 1985 s-a inventat antibioticul.Fleming l-a descoperit in sec. XX.
Răspuns la discuția pluralul cuvântului "nectar"
Ambele forme sunt corecte.