avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate aricipogonici

Activitate aricipogonici

amenda sa platit la directia de taxe si impozite la domiciliul dvs..acolo va adresati dupa sentinta def si irevocabila su stampila..nu povesti
3 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
stimate cititor...cand faci astfel de argumente " un angajat ce nu vrea sa se vaccineze, ar infecta colegii de munca" vino cu studii medicale fundamentate.

- editare limbaj nepotrivit -
trebuia sa luati un avans de 30-50 % din valoare; nu exista prevederi legale, atat timp cat nu ati facut nici un contract cu beneficiarul
urmare a presiunii mas media, am contactat o TV, reclamatiei la ASF, dosarul mia fost reanalizat si sutelor de email purtate cu OMNIASIG mi-au facut plata doar partiala...iar diferenta o voi solicita pe calea instantei...
AU RECUNOSCUT PERSONAL CA AU GRESIT FATA DE NOI---dintr-o eroare profesionala mi-au respins prima data restituirea sumei....

am facut reclamatie si la VIENA, ptr sediul principal este in AUSTRIA,

ce tupeu...SA TE JOCI CU NERVIII SI PSHICUL OMULUI.....
Am luat un pachet turistic in Turcia, la un hotel de 5 stele, in statiunea Kemer; agentia ne-a pus in fata faptului implinit facandu-ne o asigurare de calatorie cu firma OMNIASIG.2 adulti si un copil minor.In a 4 zi de sejur copilul s-a imbolnavit, pneumonie virala/bronsita asmatiforma cu toate simtomele specifice unei bronsite. Spitalul unde am fost internati au mentionat NU VA RECUNOASTEM ASIGURAREA FACUTA LA OMNIASIG, pentru nu sunt seriosi si nu deconteaza, doar cu Generali si Alliantz noi lucram.Ok.Am contactat Omniasig in tara, a fost deschis dosarul de dauna, am fost internati 2 zile si jumatate, am platit 2.400 Euro factura la sfarsit. In tara am trimis dosarul de dauna , am depus orice document mi-a fost solicitat, inclusiv film radiologic, dovezi (din spital, doctori) ca nu a fost bolnava, internata, etc, anterior plecarii in concediu.
Surpriza la sfarsit dupa 3 saptamani de asteptare: RESPINS dosarul de dauna ca diagnosticul la externare a fost criza acuta de astm bronsic, si i s-au administrat tratamentele specifice.

acest caz il veti gasi si in presa, mass-media, TV, cu documente, sa afle toata lumea cum OMNIASIG pacaleste lumea cu aceste CONTRACTE DE ASIGURARE DE CALATORIE in strainatate, si iti mai schimba si diagnosticul in mod intentionat doar ca sa nu deconteze niciun ban, TURISTILOR.

feriti-va de OMNIASIG, va minte si cu banii luati.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
sa publicat in Monitorul oficial de vineri 15.11.2013, Legea nr.296/2013 ce modifica legea nr.304/2004
citeste regulamentul de organizare judiciara si vei afla singura raspunsul..ca doar de vrei sa fii grefier
parintele natural isi poate retrage consimtamantul la adoptie inclusiv in fata instantei atunci cand este audiat, ma refer atunci cand dosarul copilul este pe rolul instantei , iar dupa ce ce readacteaza hotararea parintele natural poate ataca hotararea cu recurs, cu motivatia ca sa razgandit, iar instanta trebuie sa analizeze toate motivele ce l-au determinat ...
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ptr judecatoria bacau
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
da eu mam inscris la C ap bacau..bafta si tie..oare cate dosare sunt??