avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Activitate ada21adina

Activitate ada21adina

Buna ziua,
Va rog mult sa-mi spuneti ca si angajator ce documente trebuie intocmite in cazul in care o parte din salariati sunt delegeti in Germania pentru a executa o lucrare.
Multumesc mult pentru ajutor.
Buna ziua,
va rog mult sa ma sfatuiti ce pasi trebuie urmati in cazul salariatilor care pleaca sa execute o lucrare in Germania . Am inteles ca ar trebui completate niste formulare la Casa Nationala De Pensii...
Multumesc mult pentru ajutor!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o problema...am transmis online un bilant pentru o firma de doua ori, primul transmis era de fapt pentru o alta firma dar am gresit codul fiscal.
Intrebarea mea este urmatoarea: se ia in calcul ultimul bilant transmis sau nu?
Multumesc frumos
Mai am o nelamurire...
Pentru a opera in revisal incepand din august sunt necesare cursuri de inspector in resurse umane sau nu?Cei de la ITM nu m-au lamurit.
Multumesc frumos
Buna ziua,
Am auzit ca ar trebui facute acte aditionale la contractele incheiate inainte de mai 2011 referitor la evaluarea performantelor salariatilor...Este adevarat? sau este suficient daca precizam criteriile de evaluare in regulamentul intern?
Multumesc mult
Buna ziua,
Poate cineva sa ma ajute si pe mine...trebuie sa inregistrez un contract colectiv de munca si nu stiu unde trebuie...Am sunat la Directia Muncii si mi s-a spus ca nu se mai inregistreaza acolo de un an de zile...Se inregistreaza cumva la ITM?
Multumesc mult
Buna seara,
Am citit ceva ca nu se mai impoziteaza tichetele de masa, este adevarat?daca da, incepand cu ce luna se aplica?
Si mai am o nelamurire...contracul colectiv de munca pe 2010-2014 a fost aprobat?
Multumesc
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu o problema...firma la care lucrez doreste sa angajeze un cetatean german.Ce documente trebuie pentru asta?
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Puteti sa-mi spuneti va rog daca s-au modificat coeficientii de salariazare pt.2011?stiu ca era o propunere in decembrie de micsorare a coeficientilor, Multumesc
Stiti cumva daca au aparut noutati legate de somajul tehnic? se mai aplica sau nu in 2011?