Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietar inainte de casatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietar inainte de casatorie

Buna ziua,

Am o garsoniera dobandita inainte de casatorie. Doresc sa stiu daca acum o impart cu fostul sot (nu este un bun comun luat impreuna in timpul casatoriei ci in afara acesteia). Dupa o perioada de casnicie trebuie sa impart chiar si garsoniara? :((

Multumesc anticipat !!!
Nicidecum... daca este dobandita inainte de casatorie este bun propriu si nu comun..
Nu trebuie sa impartiti garsoniera cu sotul , deoarece este bunul dvs. propriu si asa va ramane indiferent cati ani de la casatorie ar fi trecut .