Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... persoana fizica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

persoana fizica

Lucrez pentru o companie de asigurari si as dori sa stiu daca ca persoana fizica fara autorizatie dar declarata fiscal beneficiez de vreo deducere pentru impozitul pe venit.
deducerile sunt prevazute in noul cod fiscal si in normele de aplicare a acestuia
imi puteti spune mai exact ?
Cititi cap.2 "venituri din activitati independente" din Codul fiscal.
deducerea depinde de salariu