avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... persoana fizica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

persoana fizica

Lucrez pentru o companie de asigurari si as dori sa stiu daca ca persoana fizica fara autorizatie dar declarata fiscal beneficiez de vreo deducere pentru impozitul pe venit.
Cel mai recent răspuns: lauracardi , utilizator 00:42, 13 Februarie 2007
deducerile sunt prevazute in noul cod fiscal si in normele de aplicare a acestuia
imi puteti spune mai exact ?
Cititi cap.2 "venituri din activitati independente" din Codul fiscal.
Cititi cap.2 "venituri din activitati independente" din Codul fiscal.
deducerea depinde de salariu

Alte discuții în legătură

Deducere personala ContSters166822 ContSters166822 Buna ziua, as dori sa stiu daca lucrez numai jumatate de luna, deducerea personala aferenta se acorda proportional cu perioada lucrata. (vezi toată discuția)
Deducere, contributii cim norma partiala dona77 dona77 Buna seara, Baza la care se aplica contributiile (+impozitul) datorate la stat pentru un CIM cu norma partiala este venitul brut corespunzator acelei norme ... (vezi toată discuția)
Deducere la stat pentru doua persoane aflate in intretinere? lliviu2013 lliviu2013 buna ziua am icercat sa obtin un credit astazi la banca . am salariul de 850 lei si cei de la banca mau intrebat cine beneficiaza de deducere de la stat pentru ... (vezi toată discuția)