Forum Discuţii juridice Achiziţii publice oferte sub 85%
Discuție deschisă în Achiziţii publice

oferte sub 85%

La o cerere de oferta la care din cele 4 oferte primite,toate sunt sub 85% din valoarea estimata,dar un agent a prezentat ca motiv pentru pretul scazut faptul ca nu plateste nimic la bugetul asigurarilor sociale(ARE ANGAJATI SOMERI),cum se procedeaza?In poate fi atribuit contractul?
=D>
ala da baiat destept
Se poate, da
Si sa nu uitam un lucru, cheltuielile directe prezentate in deviz le plateste beneficiarul, adica statul. M-ati inteles?
Eu unul pot efectua executia unui contract la 70% din valoare fara sa am angajati someri. Secretul? Cautati-ma pe net