Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit infintare firma
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

infintare firma

salut ,
as vrea sa-mi deschid impreuna cu un coleg o agentie de casting ,si nu stim care ar fi cea mai convenabila forma de prorietate .
noua firma va incasa in jur de 45.000 eur/ pe an. pe factura si ar avea urmatoarele cheltuieli:
chirie spatiu+utilitati aproxim.9000 eur / an.
telefoane 2500 eur /an
consumabile:1200 eur/ an
angajati am fi doar noi doi poate si un al 3-lea care ar vea un salariu de maxim 1200 ron / luna
ar fi bine sa ne facem un pfa ? sau o firma platitoare de tva sau neplatitoare ?

va multumesc anticipat,
horatiu !
Intreprindere individuala sau pfa neplatitoare de TVA.
Succes!
:luck:
mii de multumiri !