Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SALARIU BUGETAR...PLS o nelamurire...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SALARIU BUGETAR...PLS o nelamurire...

am si eu o mica nelamurire in legatura cu salaiul de 880 on pentru bugetari. Mai exact... daca un profesor debutant, absolvent de 2006 trebuie sa primeasca o incadrare de 880 ron de la 1 ianuari 2007.. conform noii legislatii.. ???
conform ultimului CCM UN nu ultimei legislatii#-o
Romică Stoica, Consilier juridic
Si eu lucres la un consiliu local. Sunt functionar fublic si an salariu net de 430 RON, (Brut:560). Deci dacă lucrezi pentru buget, nu primest salar minim de 880. Din pacate. Ce inegalitate. X-(=D>:-/#-o:(:O
Sistemul de salarizare a personalului din autorităţile şi instituţiile publice finanţate integral sau în majoritate de la bugetul de stat, bugetul asigurărilor sociale de stat, bugetele locale şi bugetele fondurilor speciale se stabileşte prin lege, cu consultarea organizaţiilor sindicale reprezentative.