Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Debut stare de insolventa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Debut stare de insolventa

Cand se declanseaza starea de insolventa a unei societati? La data incheierii sedintei Tribunalului, sau la data primirii instiintarii de catre societate?
daca n-ati fost prezent la pronuntarea data de la care curge efectul sentintei de deschidere a procedurii insolventei este data comunicarii acesteia.
Multumesc pentru raspuns!