Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

propietate

am facut un contract de inchiriere cu o societate comerciala .intrebarea este :poate avea putere juridica acel contract desi nu este incheiat prin notariat dar este inregistrat la administratia financiara eu platind taxe la stat?
ContSters139941, utilizator
Vanzatorul fiind o societate comerciala , fratele dvs nu va putea sa atace acel contract de vanzare cumparare!B-)
Succes!
:luck:
Corect raspunsul dat de Mihai.
Nu exista nici o sansa sa fiti actionat in judecata de catre fratele dvs. Nu ar avea calitate procesuala....
raspunsul este da . are valoare juridica acel contract de inchiriere
daca este inregistrat la adm . financiara
m c hammer a scris:

am facut un contract de inchiriere cu o societate comerciala .intrebarea este :poate avea putere juridica acel contract desi nu este incheiat prin notariat dar este inregistrat la administratia financiara eu platind taxe la stat?

Pana la urma, ce doriti sa aflati? Initial ati postat un alt mesaj , care se referea la o vanzare -cumparare de la o societater comerciala, apoi reneniti si spuneti de un contract de inchiriere. Primiti raspunsuri dupa cum adresati intrebarea.....