Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comert intracomunitar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comert intracomunitar

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema....Lucrez la o firma care efectueaza livrare intracomunitara de carne refrigerata. Soc achizitioneaza animale, le preda cu aviz la abatorul care presteaza serviciile de sacrificare, transare, ambalare, iar abatorul preda carnea tot cu aviz. Animalele vii se cumpara de la furnizori (pers fizice sau juridice) cu factura sau borderou, dupa caz. Din punct de vedere sanitar-veterinar, ce documente tb sa emita sau sa primeasca (de la DSV) societatea care efectueaza livrarea? Ce analize tb sa solicite si sa plateasca? Legislatia DSV este foarte stufoasa....si niciun medic veterinar nu este foarte sigur pe raspunsurile la intrebarile noastre. Va multumesc anticipat pentru ajutor.
~ Conținut șters la cerere ~