avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere Individuala

Cum se interpreteaza Art. 1 /5. al OUG nr. 44/2008 " Prezenta ordonanta de urgenta nu se aplica in cazul serviciilor prestate in contextul libertatii de prestare transfrontaliera a serviciilor, astfel cum este ea prevazuta la art. 49 din Tratatul de instituire a Comunitatii Europene1)." ? Inseamnă, că o Intreprindere Individuală nu poate sa presteze servicii in Uniune?






Alte discuții în legătură

Cabinet medical individual cristiandanila007 cristiandanila007 CMI STOMATOLOGICE INTRA SUB INCIDENTA OUG 444din 2008.Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala bubulina333 bubulina333 Daca imi fac o intreprindere individuala in Romania am voie sa cumpar produse in Italia si sa le vand tot in Italia??Sau e neaparat nevoie sa imi deschid o ... (vezi toată discuția)
Filialã pfa intr-o þarã vecinã (de asemenea membrã ue) protechnik protechnik Vă rog să mă ajutaţi cu o informaţie: Există posibilitatea înfiinţării unei filiale în străinătate pentru PFA înregistrat în ... (vezi toată discuția)