Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minorul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minorul

de la ce varsta poate fi lasat minoeul cu tatal singur?fara supravegherea mamei?tinand cont ca nu suntem casatoriti.
amandoi raspundeti pt acest copil in egala masura, daca nu ii este incredintat unuia din parinti.
De cand s-a nascut.
asta se stie dar in momentul in care vrea sa stea o zi intreaga cu el fara mine.noi nemaifiind in relatie.
iar noi nu am locuit impreuna niciodata de cand s-a nascut copilul.tot timpul a fost cu mine copilul.
nu mai sunteti dvs in relatii, dar el ramane tatal copilului.
puteti cere incredintare minorului catre dvs, iar dansului i se va stabili un program de vizita