avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minorul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minorul

de la ce varsta poate fi lasat minoeul cu tatal singur?fara supravegherea mamei?tinand cont ca nu suntem casatoriti.
Cel mai recent răspuns: Salagean Vasilica , Consilier juridic 16:23, 18 Aprilie 2010
amandoi raspundeti pt acest copil in egala masura, daca nu ii este incredintat unuia din parinti.
De cand s-a nascut.
asta se stie dar in momentul in care vrea sa stea o zi intreaga cu el fara mine.noi nemaifiind in relatie.
iar noi nu am locuit impreuna niciodata de cand s-a nascut copilul.tot timpul a fost cu mine copilul.
nu mai sunteti dvs in relatii, dar el ramane tatal copilului.
puteti cere incredintare minorului catre dvs, iar dansului i se va stabili un program de vizita

Alte discuții în legătură

Locuim separat dar n-am divortat - drepturile tatalui river river Sunt casatorit din 2004 cu persoana nepotrivita cu care am o fetita de 1 an. De 2 luni sotia a plecat cu copilul la parintii ei in urma certurilor dintre ... (vezi toată discuția)
Despre custodia fetei mele jessicutamica jessicutamica Buna ziua. Am 22 de ani si de 3 ani de zile stau in concubinaj cu partenera mea cu care am si un copil, o fetita de 6 luni de zile. Acum doua saptamani ne-am ... (vezi toată discuția)
Copilul meu iordana-ionela iordana-ionela buna ziua,numele meu este dana,am 26 de ani si sunt mama de un an si sapte luni.am avut o relatie cu un barbat,am ramas insarcinata,dar nu am reusit sa mergem ... (vezi toată discuția)