Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls !

am un coleg la serviciu care e din Republica Moldova, face dreptul in Germania si a fost trimis sa faca practica la firma la care lucrez, in Romania ! acuma m-ar interesa daca se poate face cumva ca el sa primeasca o remuneratie (si in ce temei legal) ?!? :-/
societatea la care lucrezi s-ar putea sa aiba semnat un protocol cu scoala unde colegul tau invata, iar cetatenia chiar nu are nici un fel de relevanta......
~ Conținut șters la cerere ~
Permisul de munca se elibereaza prin solicitarea angajatorului... Dupa obtinerea caruia , angajatorul are obligatia de a inchia CIM , in termen de 10 zile , cu cet. strain.
Va multumesc tuturor pt ajutorul si atentia acordata !;)