avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls !

am un coleg la serviciu care e din Republica Moldova, face dreptul in Germania si a fost trimis sa faca practica la firma la care lucrez, in Romania ! acuma m-ar interesa daca se poate face cumva ca el sa primeasca o remuneratie (si in ce temei legal) ?!? :-/
Cel mai recent răspuns: tamasmrs , utilizator 08:48, 26 Februarie 2007
societatea la care lucrezi s-ar putea sa aiba semnat un protocol cu scoala unde colegul tau invata, iar cetatenia chiar nu are nici un fel de relevanta......
~ Conținut șters la cerere ~
Permisul de munca se elibereaza prin solicitarea angajatorului... Dupa obtinerea caruia , angajatorul are obligatia de a inchia CIM , in termen de 10 zile , cu cet. strain.
Va multumesc tuturor pt ajutorul si atentia acordata !;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls ! tamasmrs tamasmrs am un coleg la serviciu care e din Republica Moldova, face dreptul in Germania si a fost trimis sa faca practica la firma la care lucrez, in Romania ! acuma ... (vezi toată discuția)
Am si eu nevoie de o mana de ajutor pls ! tamasmrs tamasmrs am un coleg la serviciu care e din Republica Moldova, face dreptul in Germania si a fost trimis sa faca practica la firma la care lucrez, in Romania ! acuma ... (vezi toată discuția)
Republica moldova gecomi gecomi Cetatenilor din Republica Moldova le trebuie permis de munca pentru angajarea in Romania sau avem semnat vreum protocol in acest ... (vezi toată discuția)