Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare

cum poti scoate afara din casa pe cale legala niste persoane care nu mai vor sa iasa din casa de la parinti. anume o matusa si copii ei care sunt de vreo 30ani,li s-a pus in vedere sa plece dar nu prea au de gand!politia ce poate sa faca in cazul asta?multumesc
nu politia va ajuta ci va ajutati dvs daca faceti o actiune in instanta - evacuare. este singura cale atunci cand ei nu inteleg sa plece.
Nu au niciun drept acolo?
Cum de au locuit 30 de ani?
Politia nu va poate ajuta.
Incercati sa va angajati avocat si sa deschideti proces de evacuare daca nu sunt si ei coproprietari.

avocat Claudiu Lascoschi
parintii sunt putin cam "dusi" ei sunt de vreo 6ani in casa pentru ca si-au pierdut apartamentul dar ei nu au nimic(acte) si nici buletin pe acea adresa.
parintii sunt putin"dusi"si sunt proprietari
doar parintii in calitate de proprietari, ii pot da afara din casa sau pot face actiune de evacuare in instanta , daca se ajunge la asa ceva