Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grila de salarizare personal contractual
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grila de salarizare personal contractual

As vrea sa aflu , daca, cunoaste cineva actuala grila de salarizare a personalului contractual, deoarece prin Legea 330/2009 a fost abrogata Ordonanta 9/2008-care reglementa salarizarea personalului contractual iar conform prevederilor art.12(3) din Legea 330/2009 " În anul 2010, salariile, soldele şi indemnizaţiile lunare de încadrare se stabilesc potrivit art. 30 alin. (5), fără a fi utilizaţi coeficienţii de ierarhizare prevăzuţi în anexele la prezenta lege".
Va multumesc.
Nu mai exista o grila salariala in vigoare, de genul fostelor OG 10/2008, respectiv 9/2008. In luna decembrie, s-a facut reincadrarea pe post cu calcului noului salariu conform Anexei 2 la ordinul 32/2010. Pentru persoanele nou angajate in 2010 sau prmovate pe post, stabilirea salariului se face prin raportare la functii similare, existente deja in plata...