Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Probe aparare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Probe aparare

Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti care ar fi cele mai convingatoare probe in aparare, pentru acuzatia de delapidare.
orice mijloc de proba admis de lege.. daca nu cunoastem speta ce raspuns asteptati d e la noi?
Angajat cu contract de munca, fara fisa postului, fara gestiune...
in ce faza procesuala sunteti?
S-a dat inceperea urmaririi penale deoarece s-a dispus expertiza contabila. Problema este ca nu s-a facut nicio cercetare.
Daca nu aveti o fisa a postului semnata e ff bine e cam greu sa fiti acuzata ca ati facut sau ca nu ati facut ceva ce nu este specificat si semnat, ca aveti cunostinta despre aceste lucruri/resposabilitati! asta e una din cele mai mari gafe pe care le poate face un angajatoR, faptul ca nu ii creaza angajatului o fisa a postului individuala si pe punstulele clare!altfel..prinde hotul..scoate-i ochii!=D>
Iar nu in ultimul rand trebuie sa se dovedeasca ca prin ceea ce ati facut ati avut si intentii rele sau ca ceea ce ati facut a fost savarsit prin vinovatie!
ContSters125947, utilizator