Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... obtinerea unui vaucher rabla complet
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

obtinerea unui vaucher rabla complet

buna ziua
va rog mult ,o expunere scurta si clara la urmatoarea intrebare:
care este ordinea etapelor ce trebuie urmate pentru a obtine un vaucher rabla valabil .
mentionez ca am un turism care se incadreaza in program ,intentionez sa-l dau la rabla si sa vand vaucherul
Scurta si clara n-avem. O avem pe cea legala:
- trebuie sa aveti toate actele in regula; faceti copii normale si copii legalizate dupa toate;
- mergeti cu autoturismul la Remat. Ei va vor da un certificat de distrugere si voucher-ul;
- cu copii dupa acest certificat+copii de la actele masinii mergeti la administratia financiara ( fisc) si obtineti un certificat de radiere fiscala;
- cu acesta in original si restul actelor in original mergeti la politie si radiati masina;
- ca sa folositi voucher-ul, veti avea nevoie de copiile legalizate dupa actele masinii (inclusiv certif. de distrugere), copie dupa buletinul dvs., si certificatul de radiere de la politie in original.

Atentie, repet! fara actele legalizate si certificate nu va cumpara nimeni voucher-ul, pt ca nu il poate folosi sa isi cumpere masina noua.
Succes!