Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Programul rabla - ce documente sunt necesare?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Programul rabla - ce documente sunt necesare?

care sunt actele necesare pt a preda o masina la remat,si care sunt primii pasi de urmat?.!.Mai trebuie ceva de la primarie,trebuie facuta programare?.Va multumesc.
Pentru programul "Rabla" sunt necesare urmatoarele documente :
-actul care ii atesta identitatea, precum si domiciliul in original si copie
-certificatul de inmatriculare a autoturismului in original si copie legalizata
-cartea de identitate a masinii, in original si copie legalizata
-act care sa dovedeasca cand a fost inmatriculata masina prima data si cand a fost produsa,
- certificatul de atestare fiscala privind impozitele si taxele locale si alte venituri, din orasul de resedinta original
Etape care trebuie urmate
-deplasare cu autoturismul la REMAT pentru incheiere proces verbal de primire a masinii
-obtinere certificat de distrugere pentru masina
-masina se radiaza in maxim 5 zile lucratoare
-dupa primirea confirmarii radierii, de la REMAT obtineti voucherul in valoare de 3.800 de lei
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru programul ,,Rabla,, 2013 sunt valabile aceleasi conditii si documente ca anul trecut?
~ Conținut șters la cerere ~