avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Programul rabla - ce documente sunt necesare?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Programul rabla - ce documente sunt necesare?

care sunt actele necesare pt a preda o masina la remat,si care sunt primii pasi de urmat?.!.Mai trebuie ceva de la primarie,trebuie facuta programare?.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: tortoi26 , utilizator 10:47, 23 Aprilie 2013
Pentru programul "Rabla" sunt necesare urmatoarele documente :
-actul care ii atesta identitatea, precum si domiciliul in original si copie
-certificatul de inmatriculare a autoturismului in original si copie legalizata
-cartea de identitate a masinii, in original si copie legalizata
-act care sa dovedeasca cand a fost inmatriculata masina prima data si cand a fost produsa,
- certificatul de atestare fiscala privind impozitele si taxele locale si alte venituri, din orasul de resedinta original
Etape care trebuie urmate
-deplasare cu autoturismul la REMAT pentru incheiere proces verbal de primire a masinii
-obtinere certificat de distrugere pentru masina
-masina se radiaza in maxim 5 zile lucratoare
-dupa primirea confirmarii radierii, de la REMAT obtineti voucherul in valoare de 3.800 de lei
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru programul ,,Rabla,, 2013 sunt valabile aceleasi conditii si documente ca anul trecut?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caut informatii ptr rabla neagu ctin neagu ctin Am o masina Dacia cumparata de 3 ani. Am cumparat-o radiata, de la o firma, cu factura, cu carte de identitate, dar in loc de certificat de inmatriculare avea ... (vezi toată discuția)
Obtinerea unui vaucher rabla complet GEO GEO GEO GEO GEO GEO buna ziua va rog mult ,o expunere scurta si clara la urmatoarea intrebare: care este ordinea etapelor ce trebuie urmate pentru a obtine un vaucher rabla ... (vezi toată discuția)
Succesiune ContSters68274 ContSters68274 Buna-ziua! Bunicul meu a decedat de curand si printre alte bunuri detinea si o masina .In urma lui a ramas bunica si 3 copii(unul fiind mama mea).As vrea sa ... (vezi toată discuția)