Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scanarea cartilor de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scanarea cartilor de munca

Dupa "prelucrarea" cartilor de munca la Casa de Pensii, se mai trimit inca o data in vederea scanarii? Atunci, in ce a constat prelucrarea ?
Procedura de trimitere la scanat este identica cu cea in vederea prelucrarii?
Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt pasii?
Multumesc f. mult!
Daca pe cartile de munca aveti numai stampila cu " prelucrat....." trebuie sa le mai duceti odata.
Daca aveti stampila ovala pe care scrie " scanat si arhivat electronic........" atunci nu trebuie sa le mai duceti.
Procedura de trimitere este aceeasi ca si precedenta, cu acel tabel semnat de ambele parti.
La sfarsitul cartii de munca, avem stampila "prelucrat".
In acest caz le mai ducem inca o data la ITM, dupa care la Casa de Pensii Bucuresti?
andad, utilizator
In acest caz mergeti la Casa de Pensii Bucuresti .
daca la preluare de la casa de pensii lipsea o carte de munca, dupa consemnare in procesul verbal de preluare si dupa o adresa cu rugamintea de a se recupera cartea lipsa, ce mai putem face ca sa recuperam cartea pierduta in procedura asta de scanare ? va multumesc