Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contracte intre PFA si terte persoane prestatoare de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contracte intre PFA si terte persoane prestatoare de servicii

PFA(cabinet medical)este obligat sa faca un contract cu o asistenta medicala(cu norma fractionala),pentru asigurarea functionalitatii cabinetului medical.Ce fel de contract trebuie sa faca?
Contract de munca pentru timp partial de munca (minim 2 ore pe zi). Se inregistreaza la ITM.
Forma de organizare nu este PFA ci CMI - cabinet medical individual.
Un PFA nu poate avea angajati pe cind un CMI poate avea angajati cu CIM cu timp partial sau de 8 ore