avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata asigurari de sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata asigurari de sanatate

Cum pot afla daca patronul la firma care lucrez plateste asigurari de sanatate pentru mine? Nu semnam state de plata si nu avem nici fluturas de salar. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Isa Radov , Consultant resurse umane 10:13, 29 Aprilie 2010
puteti face o astfel de solicitare la Casa de sanatate de care apartineti cu medicul de familie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariat bugetar dar figurez ca neasigurat Anayllyl Anayllyl Bună ziua! Vă rog să-mi dați un raspuns și un sfat în situația următoare: Lucrez în învățământ ca titular, deci contract pe o perioadă ... (vezi toată discuția)
Fluturas salariu CarlaSantos CarlaSantos Buna ziua. Am o problema: lucrez de 4 ani la un privat, cu peste 50 angajati. In luna martie am avut 6 zile concediu medical pentru incapacitate temporara. Pe ... (vezi toată discuția)
Firma cu datorii la stat. angajatul? AndreeaIB AndreeaIB Buna ziua Am aflat din intamplare de curand ca firma la care lucrez nu a platit darile catre stat pt angajati: somaj, CAS, etc. Ce inteleg eu de aici este ... (vezi toată discuția)