Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - infiintare, costuri
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - infiintare, costuri

vreau sa infiintez un PFA,la care am o diploma de amenajari prin care il pot obtine,intrebarea e ce costuri va trebui sa suport pentru infiintare si daca va trebui sa platesc impozit atunci cand nu am activitate
cand nu aveti, nu platiti! mergeti la ORC si veti afla sau contactati un avocat sa va ajute cu infiintarea.Succes!
Trebuie sa optati intre “norma de venit” (care difera in functie de anumite criterii) - si in functie de suma respectiva veti plati impozit (fie ca aveti, fie ca nu aveti activitate) sau “in sistem real” (pt cat realizati pt atata calculati impozit).
Cu privire la costuri nu va pot ajuta, dar informatii despre infiintarea pfa puteti gasi si aici:

www.avocatnet.ro/content/for...
si eu vreau sa infiintez si am discutat cu contabila in jur de 100-150 ron infiintarea
in cluj, cel putin