avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - infiintare, costuri
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - infiintare, costuri

vreau sa infiintez un PFA,la care am o diploma de amenajari prin care il pot obtine,intrebarea e ce costuri va trebui sa suport pentru infiintare si daca va trebui sa platesc impozit atunci cand nu am activitate
Cel mai recent răspuns: nicoleta dalia , utilizator 10:22, 30 Aprilie 2010
cand nu aveti, nu platiti! mergeti la ORC si veti afla sau contactati un avocat sa va ajute cu infiintarea.Succes!
Trebuie sa optati intre “norma de venit” (care difera in functie de anumite criterii) - si in functie de suma respectiva veti plati impozit (fie ca aveti, fie ca nu aveti activitate) sau “in sistem real” (pt cat realizati pt atata calculati impozit).
Cu privire la costuri nu va pot ajuta, dar informatii despre infiintarea pfa puteti gasi si aici:

www.avocatnet.ro/content/for...
si eu vreau sa infiintez si am discutat cu contabila in jur de 100-150 ron infiintarea
in cluj, cel putin

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Traducãtor autorizat - cum înfiinþez pfa elenax elenax Buna ziua. Sunt traducator autorizat pe limba engleza, de catre Ministerul de Justitie, si as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru a deschide un PFA, ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa andreea20ro andreea20ro buna ziua,ma intereseaza sa infiintez un PFA,unde trebuie sa ma adresez,ce acte trebuiesc intocmite si ce taxe sunt pentru infiintare? multumesc frumos. (vezi toată discuția)
Pasi infiintare pfa ionel12 ionel12 doresc sa imi infiintez un PFA cat mai repede posibil, m-ati putea indruma va rog pasii care trebuie sa ii fac (daca nu ii stiu o sa umblu sigur de la un birou ... (vezi toată discuția)