Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Imprumut de la persoana fizica nerezidenta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Imprumut de la persoana fizica nerezidenta

Un SRL din Romania a contractat de la terta persoana fizica rezidenta in Italia, un imprumut de 40.000 euro pe 20.04.2010 contractul are perioada de rambursare de 1 an pana pe 20.04.2011. Se raporteaza respectivul imprumut catre BNR directia statistica?
Nu.