Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... infiintare asociatie non profit
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

infiintare asociatie non profit

care sunt costurile infiintarii unei asociatii non profit cu 3 asociati?
Ce costuri ati dori dvs.?
39 lei taxa timbru si 0,3 lei timbru judiciar, autentificarea la notar sau dare de data certa avocat, 100 lei, daca va faceti actele singur. Daca vi le intocmeste un avocat, cat negociati cu acesta.
Doinita Stingaciu, Avocat
Da, depinde si ceea ce vrea sa faca...
Ce fel de asociatie...
Eu cred ca isi poate gasi si avocat gratis daca scopul este atat de nobil ...incat este incontestabil acest lucru...
ma intereseaza cu aproximatie cu avocat cu tot. acopul este:obtinerea de ajutoare umanitare si donatii cu caracter social ce urmeaza a fi folosite pentru ajutorarea persoanelor aflate in nevoi. va multumesc.
livia.mazare a scris:

ma intereseaza cu aproximatie cu avocat cu tot. acopul este:obtinerea de ajutoare umanitare si donatii cu caracter social ce urmeaza a fi folosite pentru ajutorarea persoanelor aflate in nevoi. va multumesc.

Banuiesc ca mai mult de 300 lei , cu taxe cu tot nu va duce constituirea unui ONG.... onorariile difera de la un vaocat la altul , de aceea nu vi se poate da un raspuns concret.