Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare societate

Buna ziua,
Am suspendat socitatea in martoe 2010 (pentru 3 ani).
As dorii sa stiu acum mai am vreo obligatie?
Trebuie sa ii anunt si pe cei de la Administratia financiara? Se depune vreun dosar? Ce cuprinde dosarul?
Mai trebuie sa depun ceva declaratii fiscale periodic la Administratia financiara?
Intreb pentru ca contabila m-a lasat balta si nu stiu ce trebuie sa fac.

Va multumesc
Este nevoie sa anuntati si la Adm. financiara suspendarea de activitate a societatii. In acest sens, depuneti declaratia 010 insotita de copia mentiunii eliberate de ORC si certificatul constatator.
Puteti depune si cerere de aprobare a regimului derogator.
Apoi veti depune doar bilantul.
Puteti depune si cerere de aprobare a regimului derogator.
Apoi veti depune doar bilantul.

Daca vi se aproba regimul derogatoriu depuneti la termen bilantul si decl 101
Cereti regimul derogatoriu si veti depune declaratia o data la 6 luni.
Multumesc.
Dar exista o mica posibilitate de a nu mi se aproba cererea? De ce anume este conditionata?

Conditia este sa nu aveti datorii la buget !