Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carnet de munca

o societate comerciala cu sediul in Bucuresti, poate pastra carnetele de munca la punctul de lucru al acesteia? Mentionez ca punctul de lucru este tot in Bucuresti, si exista si aprobare de pastrare a carnetelor. As dori un cadru legal pt acest raspuns. Multumesc
art.3 alin.1 Legea nr.130/1999 .... La solicitarea unor angajatori care au posibilitatea de a pastra si completa carnetele de munca ale salariatilor, inspectoratele teritoriale de munca pot aproba ca aceste operatiuni sa fie efectuate de catre acesti angajatori.
Daca primiti aprobare de la ITM , da ......! Trebuie sa aveti o pers care sa fie inspector resurse umane cu atestat si stampila, punctul de lucru sa fie inregistrat la Oficiul Regiostrului si Comertului si sa aveti o cladire cu birouri, nu? Unde trebuie sa detineti un dulap din metal ( nu stiu cum sa-i zic!) inchis. In rest mai intrebati la ITM ptr a depune dosarul in vederea obtinerii aprobarii respective!