Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul maternal

buna,am fost in maternal 2 ani si doresc sa revin la servici. Cei de la lucru au spus ca nu mai pot revenii si trebuie sa imi dau demisia ,e problema mea ca am avut copil, ei au angajat alt om.Ce pot sa fac?
Puneti-i sa va dea in scris...sa vedem daca sunt in stare!

In primul rand contractul dvs de munca a fost suspendat pe durata concediului, ASTFEL CA ANGAJATORII nu puteau sa angajeze ALTA PERSOANA decat pe durata determinata pana la intoarcerea TITULARULUI pe post (adica dvs.) depuneti o cerere in scris si solicitati repunerea in post de la data finalizarii concediului. CERETI NUMAR DE INREGISTRARE.

in caz ca va fac probleme solicitati consultanta de la un avocat. o sa-i calmeze imediat.