Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... COPACII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

COPACII

AM IN CURTE COPACI (SALCAMI) A CAROR COROANA TRECE LA VECINI INTRE EI ESTE SI UN NUC,ACESTIA SOLICITA SA TAI COPACII,INTREB IMI TREBUIE AUTORIZATIE DE LA PRIMARIE,PENTRU TOALETAREA LOR.
Pt toaletare nu. Daca vreti sa taiati nucul insa aveti nevoie de autorizare.
Pentru taiere copaci ,mai ales anumite specii protejate,obligatoriu trebuie solicitat acordul autoritatii locale