avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... COPACII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

COPACII

AM IN CURTE COPACI (SALCAMI) A CAROR COROANA TRECE LA VECINI INTRE EI ESTE SI UN NUC,ACESTIA SOLICITA SA TAI COPACII,INTREB IMI TREBUIE AUTORIZATIE DE LA PRIMARIE,PENTRU TOALETAREA LOR.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:55, 14 Mai 2010
Pt toaletare nu. Daca vreti sa taiati nucul insa aveti nevoie de autorizare.
Pentru taiere copaci ,mai ales anumite specii protejate,obligatoriu trebuie solicitat acordul autoritatii locale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contraventie, amenda taiere copaci de pe proprietate robix robix Buna ziua. Azi am fost pus in fata unei aberatii made in Romania. Am rugat o persoana sa-mi taie salcamii de pe un teren aflat in proprietatea mea si, supriza, ... (vezi toată discuția)
Taiere nuc Diana.F Diana.F Buna ziua. Avem in curtea casei un nuc, plantat de tatal meu, care impinge un perete al terasei, cu pericol de daramare. Am nevoie de autorizatie pentru taiere? (vezi toată discuția)
Taierea unui nuc de pe proprietate privata mariapopescu mariapopescu Pentru taierea unui nuc crescut razlet pe proprietate privata este nevoie de autorizatie? Legea din 2008 care completeaza legea pomiculturii din 2003 ce ... (vezi toată discuția)