Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Detin 4 proiecte selectate pentru fonduri europene ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Detin 4 proiecte selectate pentru fonduri europene nerambursabile

SUNT ASOCIAT CU PARTI EGALE IN 3 SOCIETATI COMERCIALE BENEFICIARE DE FONDURI NERAMBURSABILE FEADR, SOCIETATILE DE MAI SUS AU DEPUS PROIECTE PT. ACCESARE DE FONDURI FEADR, AU FOST SELECTATE SI ULTERIOR IN MOMENTUL SEMNARII CONTRACTELOR, JURISTA DIN BIROUL EXPERTILOR NE-A SPUS CA NU POATE AVIZA DECAT SEMNAREA UNUI CONTRACT DOAR PE UNA DIN SOCIETATI, DEOARECE SPUNEA DANSA, CONFORM REGULII DE CUMUL (CARE DUPA STIINTA MEA , JURIST FIIND DEASEMENEA, SE APLICA DOAR INTREPRINDERILOR NU SI ASOCIATIILOR PERSOANE FIZICE), FIIND ASOCIATII CU PARTI EGALE, NU AVEM DREPTUL SA ACCESAM ACESTE FONDURI DECAT PE UNA DIN SOCIETATI. NU A VRUT SA NE TRIMITA NIMIC IN SCRIS, ASA CA CEEA CE VA SPUN ESTE DOAR IN URMA UNOR DISCUTII AVUTE CU DANSA LA BIROUL UNDE TREBUIA SA SEMNAM CONTRACTELE. ASTFEL SUNTEM BLOCATI DE MAI MULT DE 2 SAPTAMANI SI NU AVEM NICI UN RASPUNS, IN SCRIS. DECAT CA NI SE PERMITE SEMNAREA CONTRACTULUI DE FINANTARE, DOAR PE UNA DIN SOCIETATI SI NU PE TOATE CELE 3.
VA RUGAM SA NE SPUNETI IN BAZA CAREI MOTIVE LEGALE, ESTE POSIBIL CA UN FUNCTIONAR JURIST DE PROFESIE, POATE SA BLOCHEZE SEMNAREA CONTRACTELOR DEJA SELECTATE?
Studiati cu mai mare atentie legislatia aplicabila, in special modificarile ulterioare, si veti vedea ca regulile de cumul se aplica in anumite cazuri si pentru persoane fizice sau grupuri de persoane fizice care actioneaza concertat.
Luminitac a scris:

SUNT ASOCIAT CU PARTI EGALE IN 3 SOCIETATI COMERCIALE BENEFICIARE DE FONDURI NERAMBURSABILE FEADR, SOCIETATILE DE MAI SUS AU DEPUS PROIECTE PT. ACCESARE DE FONDURI FEADR, AU FOST SELECTATE SI ULTERIOR IN MOMENTUL SEMNARII CONTRACTELOR, JURISTA DIN BIROUL EXPERTILOR NE-A SPUS CA NU POATE AVIZA DECAT SEMNAREA UNUI CONTRACT DOAR PE UNA DIN SOCIETATI, DEOARECE SPUNEA DANSA, CONFORM REGULII DE CUMUL (CARE DUPA STIINTA MEA , JURIST FIIND DEASEMENEA, SE APLICA DOAR INTREPRINDERILOR NU SI ASOCIATIILOR PERSOANE FIZICE), FIIND ASOCIATII CU PARTI EGALE, NU AVEM DREPTUL SA ACCESAM ACESTE FONDURI DECAT PE UNA DIN SOCIETATI. NU A VRUT SA NE TRIMITA NIMIC IN SCRIS, ASA CA CEEA CE VA SPUN ESTE DOAR IN URMA UNOR DISCUTII AVUTE CU DANSA LA BIROUL UNDE TREBUIA SA SEMNAM CONTRACTELE. ASTFEL SUNTEM BLOCATI DE MAI MULT DE 2 SAPTAMANI SI NU AVEM NICI UN RASPUNS, IN SCRIS. DECAT CA NI SE PERMITE SEMNAREA CONTRACTULUI DE FINANTARE, DOAR PE UNA DIN SOCIETATI SI NU PE TOATE CELE 3.
VA RUGAM SA NE SPUNETI IN BAZA CAREI MOTIVE LEGALE, ESTE POSIBIL CA UN FUNCTIONAR JURIST DE PROFESIE, POATE SA BLOCHEZE SEMNAREA CONTRACTELOR DEJA SELECTATE?

interventie moderator

Va rog editati-va mesajul si scrieti-l cu litere mici.Abuzul privind scrierea cu litere mari de tipar este sanctionat de catre Regulamentul de postare in forum, pe care va invit sa il si cititi:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Cand doriti sa intrebati ceva pe cineva, obisnuiti sa "urlati"? Cred ca nu...iar in Internet, ceea ce ati facut dvs. cam astfel se considera.:)
Multumesc.
Imi cer scuze, abia dupa ce am postat anuntul am realizat ca tastatura era pusa pe majuscule.
:) Nu-i nici o problema daca accesati functia editare si rescrieti mesajul cu litere mici.Am observat ca mai aveti postat inca un mesaj scris cu litere mari de tipar, dar la alta sectiune, ceva in legatura cu un premiu pentru eseuri.
Deci ...
Va multumesc frumos pentru colaborare.:)
Promit ca imediat ce am un pic de timp voi face acest lucru!:rolleyes: