avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inca o grila
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inca o grila


Aruncarea unui borcan cu dulceata de la fereastra unui bloc ce da spre un trotuar intens circulat si ranirea unui pieton care a suferit multiple traumatisme cranio cerebrale ce au necesitat 59 de zile de ingrijir medicale reprezinta
a) infractiune de vatamare corporala,
b) infractiunea de vatamare corporala din culpa,
c) infractiunea de tentativa la omor.
Cel mai recent răspuns: ContSters26183 , utilizator 07:56, 21 Mai 2010
raspuns c)
raspuns a
b) - vatamare corporala simpla din culpa
b) vatamare corporala din culpa si te rog sa scrii mesaje la sectiunea admitere inm!
ioana78adriana a scris:


Aruncarea unui borcan cu dulceata de la fereastra unui bloc ce da spre un trotuar intens circulat si ranirea unui pieton care a suferit multiple traumatisme cranio cerebrale ce au necesitat 59 de zile de ingrijir medicale reprezinta
a) infractiune de vatamare corporala,
b) infractiunea de vatamare corporala din culpa,
c) infractiunea de tentativa la omor.


c

Alte discuții în legătură

Accident rutier- tamponare cu consum de alcool. Amyina Amyina Am fost victima unui accident rutier, fiind tamponata din spate, vinovatul fiind un tanar. Din cauza faptului ca am suferit un traumatism cranio-cerebral am ... (vezi toată discuția)
Tentativa de omor sau nu? sadkid sadkid Buna ziua , Rog sa ma ajutati cu un sfat... Am un prieten, care in urma cu 3 ani a fost agresat inpreuna cu alte persoane de un vecin un pic ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala - victima, plangere, consecinte pentru faptuitori olesea01 olesea01 buna ziua, va rog sa ma ajutati! Fratele fiind minor (16 ani) a urcat la volanul automobilului meu si a lovit cu oglinda masinii un pieton care traversa ... (vezi toată discuția)