Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inca o grila
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inca o grila

Aruncarea unui borcan cu dulceata de la fereastra unui bloc ce da spre un trotuar intens circulat si ranirea unui pieton care a suferit multiple traumatisme cranio cerebrale ce au necesitat 59 de zile de ingrijir medicale reprezinta
a) infractiune de vatamare corporala,
b) infractiunea de vatamare corporala din culpa,
c) infractiunea de tentativa la omor.
raspuns c)
raspuns a
b) - vatamare corporala simpla din culpa
b) vatamare corporala din culpa si te rog sa scrii mesaje la sectiunea admitere inm!
ioana78adriana a scris:

Aruncarea unui borcan cu dulceata de la fereastra unui bloc ce da spre un trotuar intens circulat si ranirea unui pieton care a suferit multiple traumatisme cranio cerebrale ce au necesitat 59 de zile de ingrijir medicale reprezinta
a) infractiune de vatamare corporala,
b) infractiunea de vatamare corporala din culpa,
c) infractiunea de tentativa la omor.

c