Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cheltuieli spital
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cheltuieli spital

partea vatamata care a sustinut sus si tare ca i am spart piramida nazala a scos certificat medical de 24 zile ingrijiri.

am cerut expertiza si s a demonstrat ca are deviatie de sept VECHE desi el a facut operatie in urma bataii, cei de la IML au spus ca nu era necesara ,din aceasta cauza avand nevoie de fapt doar de 14 zile ingrijiri medicale

a fost internat o noapte la urgente in spital

i sau facut toate analizele la sange, plamani a refuzat internare pentru examen ORL

INTREBARE de ce sunt eu obligat sa platesc spitalului suma de 1000 ron pentru cheltuielile lui medicale daca sa demonstrat din expertiza ca eu nu i am spart nasul???????
Intotdeauna obligativitatea platii revine partii care a produs dauna.
Veti fi obligat sa platiti respectiva suma,reprezentand cheltuieli de spitalizare, daca se va constata culpa dvs
expertiza impreuna cu celelalte probe, vor concura in aflarea adevarului si daca veti fi gasit vinovat veti avea de plata suma respectiva, acum depinde si de avocatul dvs.
Expertiza a demonstrat ca totusi a avut nevoie de 14 zile ingrijiri medicale.
Trebuie insa sa faceti diferenta intre cheltuielile de urgenta, din acea noapte si cheltuielile pre si post-operatorii pentru care nu sunteti obligat a le plati.