Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cerere suspendare executare pedeapsa sub supraveghere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cerere suspendare executare pedeapsa sub supraveghere

pot formula o cerere de susupendare a executarii pedepsei sub supravegheze, pedeapsa este de 3 ani si 6 luni, perioada de incercare 6 ani. Sentinta penala a ramas definitiva de la data de 13.03.2008. Ce motive as putea invoca pentru a mi se admite cererea???
Cum sa faceti cerere din moment ce asta ati primit??
Da, asa este.
Nu aveti nicio cerere de facut din moment ce ati primit pedeapsa dorita de dvs.
Din cate am inteles hotararea este definitiva si irevocabila,deci nu putei ataca hotararea pronuntata.
Trebuie sa executati pedeapsa in modalitatea hotarata de instanta.
Termen de incercare = pedeapsa suspendata (conditionat sau sub supraveghere). Ori, in aceste conditii ce mai doriti sa suspendati???
Poate detaliati putin problema pentru a intelege ce va nemultumeste si ce doriti mai exact!

Av. Claudiu Sorin Feteanu