avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cerere suspendare executare pedeapsa sub supraveghere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cerere suspendare executare pedeapsa sub supraveghere

pot formula o cerere de susupendare a executarii pedepsei sub supravegheze, pedeapsa este de 3 ani si 6 luni, perioada de incercare 6 ani. Sentinta penala a ramas definitiva de la data de 13.03.2008. Ce motive as putea invoca pentru a mi se admite cererea???
Cel mai recent răspuns: ContSters104229 , utilizator 19:57, 21 Mai 2010
Cum sa faceti cerere din moment ce asta ati primit??
Da, asa este.
Nu aveti nicio cerere de facut din moment ce ati primit pedeapsa dorita de dvs.
Din cate am inteles hotararea este definitiva si irevocabila,deci nu putei ataca hotararea pronuntata.
Trebuie sa executati pedeapsa in modalitatea hotarata de instanta.
Termen de incercare = pedeapsa suspendata (conditionat sau sub supraveghere). Ori, in aceste conditii ce mai doriti sa suspendati???
Poate detaliati putin problema pentru a intelege ce va nemultumeste si ce doriti mai exact!

Av. Claudiu Sorin Feteanu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare pedeapsa Iloredana Iloredana Buna seara, imi poate spune cineva, aproximativ, la o pedeapsa de 7 ani cu executare (complice furt calificat) cat se va face calendaristic? mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Furt calificat blondutzzu blondutzzu as avea o intrebare ..in timpul minoritatii am avut mai multe furturi care sau contopi intrun singur dosar si am luat un an cu suspendare.dupa care aveam cei 2 ... (vezi toată discuția)
Drept penal_70 zile spitalizare weronyk89 weronyk89 Buna ziua!Am si eu o intrebare.Un prieten de al meu a avut o altercatie cu un tip pe care in momentul respectiv nu l cunostea.Intr o anumita seara s au adunat ... (vezi toată discuția)