Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... demolare cladire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

demolare cladire

langa casa mea se afla o cladire apartinand unei persoane juridice, cladire care se poate prabusi oricand pesrte casa mea si a vecinilor.
desi am facut sesizare la primarie nu au putut face mai nimic fiindca cladirea apartine unei societati. din cate am auzit ei au autorizatie de demolare dar ii costa ...demolarea si prefera sa o lase asa.
va rog sa imi spuneti dc exista o cale de ai obliga sa darame cladirea? putem apela la instanta de judecata?ce actiune?
va multumim!!!!
O speta interesanta.Demolarea nu o puteti cere. ii puteti actiona in instanta intr-o actiune pentru obligatia de a face solicitand inlaturarea pericolului care il reprezinta stadiul cladirii.