Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Spalare covor in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Spalare covor in bloc

Buna ziua.As vrea sa stiu daca exista vreo lege, hcgmb sau alte norme juridice care sa sanctioneze spalarea, scuturarea covoarelor in balconul comun al etajului.Va multumesc
Legea nr 61(r2)/27 09.1991 ,pentru sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala,a ordinii si linistii publice
A nu scutura, bate si spala covoarele in balcon este o dovada de respect fata sine si de vecini. Nu cred ca ne trebuiesc legi care sa ne dirijeze orice miscare.
Nu, nu exista norma pentru asemenea lucru si....fiind un balcon comun se poate folosi si la spalat, uscat sau scuturat.....daca se face cu bun-simt astfel incat sa nu se toarne detergent in capul celor din strada, sa nu se arunce apa cu detergent pe spatiul verde...sau sa nu se inunde tot cartierul cu praf.

Tine strict de bunul-simt.